سرنوشت بیت کوین طی بیست سال آینده چه خواهد شد؟Reviewed by مریم ناصری on Nov 11Rating: 5.0

پیش‌بینی کردن آینده کار هرکسی نیست.

پیش‌بینی‌ها خیلی راحت اشتباه می‌شوند و خیلی سخت درست از کار درمی‌‌آیند.

اما به هر‌حال در این مقاله می‌خواهیم پیش‌بینی کنیم. از آنجایی که داریم به ده سالگی انتشار اوراق سفید (white paper) بیت‌کوین نزدیک می‌شویم، می‌خواهم ۲۰ سال هم جلوتر بروم تا ببینیم سیر تکاملی بیت‌کوین، بلاک‌چین، آلت کوینها و تمرکززدایی به چه صورت خواهد بود.

در این‌جور مقاله‌هاست که وقتی پیر شدم برای نوشتن آن حسابی احساس حماقت می‌کنم، یا اینکه به هوش و ذکاوت دوران جوانی‌ام آفرین خواهم گفت.

به هر حال اهمیت چندانی ندارد،‌ بهتر است برویم سر اصل مطلب.

قصد دارم کمی عمیق‌تر از این بررسی کنم که آیا بیت‌کوین نابود می‌شود یا اینکه به ارزی با قیمت ثابت به ارزش  ۱ میلیون دلار تبدیل می‌شود. پیش‌بینی‌هایی را هر کسی می‌تواند انجام می‌دهد و کار محیرالعقولی نیست هم کنار می‌گذاریم.

سرنوشت بیت کوین طی بیست سال آینده چه خواهد شد؟

در عوض نگاهی می‌اندازیم به اینکه تکنولوژی چگونه تغییر می‌کنند و جامعه چگونه همراه با آن دچار تحول می‌شود.

برای اینکه تشویق‌تان کنم پیش‌بینی‌های مرا جدی بگیرید، باید بگویم که من در گذشته‌ سابقه‌های پیش‌بینی‌های موفق دیگری هم داشته‌ام، اما به هر حال هیچکس ۱۰۰ درصد درست نمی‌گوید. نویسنده معروف سی‌کلارک، بزرگ‌ترین نویسنده‌ی کتاب‌های علمی-تخیلی تاریخ، آمدن ماهواره‌ها و جی‌پی‌اس و همچنین رایانش ابری، اینترنت و ارتباطات از راه دور را پیش‌بینی می‌کرد، اما خودش اعتراف کرد که اهمیت بیش‌از حدی برای راکت‌ها قائل شده و از آن طرف اهمیت یک لپ‌تاپ معمولی که یک شرکت به او هدیه داده تا رمان جدیدش را در آن بنویسد نادیده گرفته بوده.

از اینها گذشته طبق نظریه آشوب، پیش‌بینی کردن آینده غیرممکن است.

برای خواندن تمام مقاله به ادامه مطلب مراجعه کنید

دیجی ارز بیت کوین اینکه ,پیش‌بینی ,آینده ,می‌شود ,اهمیت ,کوین ,کردن آینده ,پیش‌بینی کردن منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

moein7474 سرگرمی دخترانه یادبود BEST MOVIES انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد شهرکرد بهبود بازار تبادل لينک سه طرفه و هوشمند ستوده 2 رمان سنتر لبخند در فوتوشاپ